Село Мартинівка (Мартіновка) Рівненського району було засноване чехами-переселенцями з округу Полічка (Моравія).
Перша згадка про населений пункт – 23.11.1873 року. Цього дня в м. Рівне в присутності царського нотаріуса було підписано договір між польським шляхтичем Порчинським із Новосілок (Дворович), з одного боку, та з чеськими поселенцями на чолі з Йозефом Дворжаком, із іншого, про купівлю 279 гектарів землі (переважно лісів) вартістю 4000 рублів сріблом. Дійсність договору було підтверджено старійшиною чеських поселень на Волині Сладеком, що проживав у селі Глинськ.
Порчинський запропонував назвати поселення «Мартинівка»: на честь прізвища управителя тих лісів – Мартіновскі.
У 1888 році було закладено сільське кладовище, на якому в 1926 році було побудовано римо-католицьку каплицю. Будівництво здійснювали чехи з Мартинівки. Цеглу для каплиці виготовлено в сусідньому селі Дібрівка (Дембровка) в цегельні чеха Кубіна. Уздовж стін каплиці стояли 2 дерев’яні лави, по кутках – 4 високі підсвічники, навпроти вхідних дверей – жертовний столик, над яким висів дерев’яний хрест. Каплиця використовувалася лише для похоронного обряду. Після виїзду чехів із Волині до Чехословаччини в 1947 році будівля поступово почала руйнуватися.
У березні 2016 року польсько-український журналіст і краєзнавець Чеслав Хитрий провів дослідження кладовища та опис могил. Через руйнування та погане збереження надгробних плит багато могил не ідентифіковано також можливі неточності.
У 2018 році, з ініціативи та фінансового сприяння жителя села Грушвиця Перша Романа Стасюка, здійснено реставрацію каплиці.