Римо-католицький костел святого Вацлава
На цьому місці в 1756 році Ян Непомук Камєнський побудував дерев’яну римо-католицьку каплицю. У 1809 році Мікулаш Єловіцький збудував нову капличку, а в 1852 році її добудував Ян Томашевич. Усі вони були польськими шляхтичами.
У 1870-х роках на околицях Грушвиці оселилися чехи, які заснували Грушвицю Чеську, Мартинівку, Дібрівку.
У 1927 році було засновано римо-католицьку парафію, до якої увійшли села: Дібрівка, Дядьковичі, Грабина, Грушвиця, Іваничі, Кардаш, Леонтовка, Мартинівка, Малий та Великий Шпаків, Новосілки, Омелянщина, Переділи, Плоска, Покоси, Янівка — разом 1176 католиків (чехів і поляків).
Побудова костелу почалася 2 липня 1928 року під керівництвом ксьондза Станіслава Ядчика. Її здійснювали майстри зі Школи мулярських учнів м. Кременець. 6 жовтня 1929 року освячено наріжний фундаментальний камінь із протоколом про побудову. 18 серпня 1930 року будівництво закінчили. Загальна вартість робіт – 60000 польських злотих. Поряд був зведений будинок ксьондза. 28 вересня 1930 року в День Святого Вацлава костел було освячено єпископом Адольфом Селажським.
Пізніше парафію очолювали ксьондзи: Вішнєвські та Микола Урод.
Під час Другої світової війни дім спалили, а костел значно пошкодили. За часів Радянського Союзу будівля використовувалася як склад зерна, а з 1980-х років – пустувала.
Церква Покрови Пресвятої Богородиці
З метою перебудови костелу на православний храм, у 2008 році громада Української православної церкви Київського патріархату на чолі з протоієреєм Петром Єзерським розпочала реконструкцію закинутої будівлі.
Перший вхід у храм відбувся 7 квітня 2012 року. Освячення церкви та престолу було проведено Архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном 13 жовтня 2013 року.